509 086 365, 506 505 845

Wymiana pokryć dachowych

Wymiana pokryć dachowych to jeden z wielu elementów w których specjalizuje się nasza firma. Ze względu na silne działanie czynników zewnętrznych i warunków atmosferycznych pokrycia dachowe często ulegają destrukcji czasem do tego stopnia, że ich całkowita wymiana jest nieunikniona.

Wiele osób decyduje się na wymianę pokrycia dachowego ze względów estetycznych. Mimo braku większych ubytków stare, mało atrakcyjnie wyglądające dachy pokrywane są przez dachówkę, która jest obecnie najbardziej trwałym i popularnym rozwiązaniem. W zależności od naszych upodobań możemy wybrać jej dowolny kolor i kształt.

Przez kilkadziesiąt ostatnich lat budynki pokrywane były  zwykle eternitem falistym, czyli płytami azbestowo-cementowymi, które stanowią bardzo duże zagrożenie dla zdrowia. W ostatnim czasie poprzez nagłośnienie kwestii chorobotwórczego działania azbestu wiele osób zdecydowało się na wymianę pokrycia na bardziej innowacyjne i bezpieczniejsze dla środowiska. Nowe rozwiązania są dodatkowo zdecydowanie bardziej funkcjonalne i atrakcyjniejsze dla oka.

Pokrycia dachowe

Istnieje wiele rodzajów pokryć dachowych jednak obecnie najczęściej stosowane są sztuczne pokrycia dachowe takie jak wspomniana już dachówka lub blacha dachowa. Rodzaj pokrycia zależny jest od wielu czynników między innymi od kąta nachylenia połaci dachowej, stopnia skomplikowania dachu oraz zasobów finansowych.  Jego wybór należy więc powierzyć ekspertom, który podpowiedzą jakie rozwiązanie będzie najlepsze do zastosowania w danym przypadku, aby nie uwikłać się w dodatkowe koszty.

Solidność wykonania

Nasi fachowcy poprzez zdobyte przez lata doświadczenie służą radą i pomogą Państwu w podjęciu właściwej decyzji. Odpowiednio wybrany dach odgrywa bardzo dużą rolę w zabezpieczaniu budynku przed bodźcami z zewnątrz. Musi być więc przede wszystkim solidny i dobrze dopasowany do konstrukcji domu. Zależnie od przeznaczenia pomieszczenia wykonuje się lub rezygnuje z ociepleń dachowych. Dla każdego rodzaju pokrycia prace nad ociepleniem wykonuje się w zróżnicowany sposób. Układanie pokryć dachowych to zadanie dla dobrze wyszkolonej ekipy, taką profesjonalną ekipą dysponuje nasza firma. Nie ma tu miejsca na amatorstwo, ponieważ od pokrycia dachowego zależy w jakiej kondycji będzie nasz dom za kilkanaście lat.