509 086 365, 506 505 845

Tapetowanie

Od kilku lat możemy zaobserwować wielki powrót tapet jako elementu służącego do wykończenia swojego mieszkania, pokoju czy biura nadającego każdemu z nich nietuzinkowy charakter. Szczególnym powodzeniem cieszą się fototapety. Stanowią one istny hit w aranżacji przestrzeni, a zwolenników ich wykorzystywania stale przybywa. Wiele przedsiębiorstw zajmujących się sprzedażą tego typu dekoracji naściennej oferuje możliwość wykonania fototapety z własnego zdjęcia. Dla osób ceniących sobie indywidualizm i oryginalność to dokonały sposób na stworzenie niepowtarzalnego wnętrza.

Jak pracujemy podczas tapetowania?

Pierwszy etap prac podczas tapetowania obejmuje przygotowanie podłoża, czyli m.in. zaszpachlowanie ubytków tynku w ścianach, a następnie zagruntowanie powierzchni, na którą położona zostanie tapeta. Od tego zależy trwałość tapety oraz końcowy efekt wizualny. Drugi etap to umiejętne przyklejenie tapety. Wymaga on ogromnej orientacji ponieważ sposób jej położenia zależy od wybranego materiału.

Rodzaje tapet

Ze względu na różne rodzaje tapet koniecznym jest stosowanie właściwych narzędzi oraz zweryfikowanie czy dany wariant jest odpowiedni dla naszego pomieszczenia. Decydując się na ten rodzaj wykończenia ścian należy zwrócić uwagę na zmywalność i wytrzymałość tapety oraz rodzaj podłoża. Nie każdy typ jest przystosowany do nałożenia każdej z tapet. Wybór tapety wiąże się zatem z jeszcze większym zasobem wiedzy i zdolności niż w przypadku farb.

    Tapety winylowe – można je stosować w każdym pomieszczeniu, ponieważ są zmywalne, wytrzymałe oraz bardzo odporne na wszelkie uszkodzenia.

    Tapety papierowe – można je stosować jedynie w niektórych pomieszczeniach- tych, które mają gładkie oraz suche ściany. Tapety te są najmniej wytrzymałe z dostępnych na rynku materiałów. Ich niewątpliwą zaletą jest cena- są to jedne z najtańszych tapet, dlatego tapetowanie przy użyciu tego materiału wychodzi bardzo tanio.
    Tapety z włókna szklanego– można ich używać na każdy rodzaj podłoża, zwłaszcza na nierówne oraz spękane ściany czy sufity. Stanowią doskonały kamuflaż. Dodatkowo są niezwykle trwałe i można je malować wielokrotnie.            

    Tapety  tekstylne– bardzo elegancki rodzaj tapet, zapewniający eleganckie wykończenie każdego wnętrza. Ich struktura jest złożona. Wierzchnia jej część pokryta jest lnem, jedwabiem, bawełną lub wełną.

    Tapety na fizelinie– rodzaj tapet nadający materiałowi elastyczność i właściwości, które mają m.in. tkaniny. Dzięki tym właściwościom tapeta ta niezwykle dobrze przylega  do powierzchni.

     Tapety Rauhfazer– można ją stosować na każdy rodzaj ścian, nawet na te nierówne, ponieważ ładnie kryje nierówności. Zawdzięcza to swojej strukturze. Jest to rodzaj tapety papierowej jednak posada drewniane wiórki. Tym samym faktura bardzo przypomina rozsypane ziarna.

    Tapety typu japońskiego – nakładana na ścianę podobnie jak tynk. Zakupuje się suchy proszek, który po rozrobieniu z z wodą daje substancję nakładaną bezpośrednio na ścianę. "Tapetowanie" tą metodą zupełnie nie przypomina tradycyjnego tapetowania.

    Fototapety – bardzo wytrzymały rodzaj tapet, który polecany jest klientom chcących uzyskać ciekawego efektu końcowego.

 

Jeśli chcą Państwo przy niewielkich nakładach finansowych odmienić swoje wnętrze w wyjątkowy sposób tapeta będzie doskonałym rozwiązaniem. Wybór jest ogromny, dlatego to Państwu pozostawiamy podjęcie tej decyzji. Nasza firma zajmie się resztą - odpowiednim przygotowaniem powierzchni oraz jej montażem. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości jesteśmy do Państwa dyspozycji. Z ogromną przyjemnością doradzimy Państwu w przypadku wszelkich wahań.