509 086 365, 506 505 845

Sufity podwieszanie

Zastosowanie sufitów podwieszanych

Zyskujące coraz większą popularność sufity podwieszane mają cały szereg zastosowań. Poza kwestią estetyki spełniają wiele przydatnych funkcji: maskują nierówności i pęknięcia, ukrywają instalację oraz ocieplają i wyciszają pomieszczenia. Świetnie sprawdzają się we wnętrzach w których mamy do czynienia z dużą ilością przewodów jak pomieszczenia biurowe. Umożliwiają ukrycie rur wodnych i kanalizacyjnych. Sufity podwieszane wykonywane są zazwyczaj z płyt gipsowo-kartonowych i występują w niezliczonych ilościach aranżacji.

Rodzaje wykorzystywanych materiałów

Dzięki zastosowaniu sufitu podwieszanego możemy optycznie zmienić wygląd pomieszczenia. W przypadku niewielkich przestrzeni zamontowanie gładkich, lustrzanych płyt sprawi, że pomieszczenie zyska na przestrzenności. Zależnie od ukształtowania sufitu uzyskujemy inny efekt wizualny. Istnieje również możliwość zastosowania materiału izolacyjnego, który podwyższa zarówno izolację termiczną, jak i akustyczną, a także zamontowania różnego rodzaju oświetlenia (punktowego, taśm z lampami LED itp.)  W efekcie zmniejszają się nasze rachunki za ogrzewanie, a wszelkie hałasy zostają stłumione i nie są już dla nas zmorą. Poprawa warunków akustycznych powoduje polepszenie jakości dźwięków w przestrzeniach zaopatrzonych w telewizor lub radio.

Sufity podwieszane stanowią dodatkową konstrukcję, która wywołuje obciążenie stropu. Aby mieć pewność, że obciążenie nie jest zbyt duże, a co za tym idzie bezpieczne należy powierzyć montaż odpowiednio wykwalifikowanemu zespołowi. Decydując się na instalację tego typu sufitu należy wiedzieć jak typ płyty, zawiesia i rusztu wybrać, aby finalny efekt był jak najbardziej satysfakcjonujący zarówno pod względem wizualności jak i funkcjonalności.

Wybierając naszą firmę mają Państwo pewność, iż montaż zostanie wykonany zgodnie z wszelkimi zasadami konstrukcyjnymi.