509 086 365, 506 505 845

Adaptacja poddaszy

Jedną z metod na uzyskanie dodatkowej przestrzeni, mniej inwazyjną niż rozbudowa obiektu jest zaadaptowanie poddasza. W zależności od przeznaczenia dokonuje się mniej lub bardziej skrupulatnych prac i aranżuje pomieszczenie na różny sposób. Bardzo często poddasza adaptowane są w celach mieszkaniowych. Jest to podobnie jak w przypadku rozbudowy budynku rozwiązanie zdecydowanie tańsze, niż kupno nowej działki i stawianie nowego oddzielnego obiektu. Mieszkania na poddaszu wyróżniają się fantastycznym klimatem i estetyką ze względu na doskonale prezentujące się skosy. Ukształtowanie przestrzeni powoduje, że pomieszczenie nawet przy niewielkich nakładach finansowych związanych z aranżacją będzie wyglądać naprawdę imponująco.

Różne możliwości wykorzystania poddaszy

Kolejnym atutem zaadaptowania poddasza na kompleksowe mieszkanie lub pokoje jest duża przestrzeń. Niestety, nie zawsze poddasze spełnia odpowiednie warunki, aby móc zaadapotwać w powyższy sposób. Jeśli chcemy zaaranżować strych, który nie kwalifikuje się do zamieszkania możemy wykorzystać tę przestrzeń na cele gospodarcze. Ze względu na duża ilość miejsca jest to idealne pomieszczenie do przechowywania wszelkiego typu przedmiotów. Poddasze można zaadaptować między innymi na spiżarnię czy garderobę. Wymaga to oczywiście znacznie mniejszych nakładów pracy niż w przypadku adaptacji, które spełniają funkcje mieszkaniowe. Możliwości jest więc bardzo wiele. Sypialnia, miejsce do pracy lub oddzielne mieszkanie - to wszystko można wygospodarować na strychu.

Pełen zakres usług

Wyrównanie stropu, ocieplenie dachu, wykonanie otworów okiennych i wstawienie okien, wykonanie konstrukcji ścian działowych i podłóg oraz ich wykończenie tym wszystkim zajmuje się nasza firma.

PKInwest nieustannie śledzi nowinki związane z budową i remontowaniem. Podążając za trendami jesteśmy bogaci w wiedzę na temat najnowszych i najciekawszych rozwiązań i  stosujemy je w praktyce podczas prac przy adaptacji poddaszy z różnego rodzaju przeznaczeniem. Jeśli chcą Państwo zaaranżować w niebanalny, a zarazem funkcjonalny sposób strych swojego domu zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszą firmą. Służymy radą i chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania dotyczące zarówno adaptacji pomieszczeń jak i pozostałych kwestii budowlano-remontowych.